Obsah

Jako velký fanoušek zimních her jsem velmi spokojen s obratem olympijských her v roce 2021 pro francouzské sportovkyně.

Například letos jsem objevil snowboardistku Julii Pereirovou, která se stala nejmladší olympijskou medailistkou ve věku pouhých 16 let.

Ale především jsem našel Marii Martinod, která mě nezklamala a dokázala, že ve hře stále váží.

V noci z pondělí 19. února na úterý 20. února udělala 33letá lyžařka druhý krok na stupních vítězů za svůj výkon v závodě na polopipe.

Můžete to vidět ve vzduchu na France Tv Sport, nebo kliknutím na obrázek níže:

Dvojitá stříbrná medailistka Marie Martinod

Se skóre 92,60 bodů se Savoyarde umístila mezi Kanaďankou Cassie Sharpeovou, zlatou medailistkou (95,80 bodů) a Američankou Britou Sigourneyovou, která získala bronz (91,60 bodů).

Zástupkyně lyžařského střediska La Plagne Marie Martinod získala před více než čtyřmi lety na olympijských hrách v Soči o 7 bodů , připomíná Le Monde.

Tehdy, ještě v kategorii lyžařských lyží, odcházela se stříbrnou medailí a širokým úsměvem na rtech.

Francouzka nechala svou radost vybuchnout na pódiu se svou 8letou dcerou Melirose, stejně potěšenou jako její matka.

Francie má v tuto chvíli 12 medailí . Vynikající skóre, i když cíl je letos stanoven na 20 medailí.

Naštěstí olympijské hry 2021 ještě neskončily!